Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:27 maja 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan
A+ A A-

PUCHAR BURMISTRZA WYGRAŁA POLONA

W piątek 2 maja o godz.12.00 na Orliku przy Gimnazjum nr 2 odbył się Otwarty Amatorski Turniej Piłki Nożnej dla dzieci o Puchar Burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła z okazji „Święta Flagi”. W tym dniu dzieci miały o co rywalizować, bo oprócz okazałego pucharu za I miejsce, wyróżniający się piłkarze turnieju dostali statuetki i medale, natomiast dzieci poczęstowano batonami, sokami  i lizakami. Organizatorem turnieju piłkarskiego dla naszych pociech był SIS „UŚMIECH”, Szkółka Piłkarska "DIEGO", Urząd Miasta i Gminy Gryfice, a przeprowadził je Wiesław Pietrzak, który przywitał drużyny, omówił zasady i życzył wszystkim miłej zabawy. Mecze grano systemem każdy z każdym 2x10 minut, a turniej piłkarski stał na wysokim poziomie , bez kontuzji w miłej atmosferze i to jest najważniejsze.

 

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Polona, która dwa mecze wygrała i w bezpośrednim pojedynku zremisowała ze Spartą 2:2 . Trzecie miejsce zajęła niespodziewanie drużyna Cyganów, faworyt całego turnieju. Ostatnie miejsce przypadło

najmłodszej ekipie Magicznych, która dzielnie walczyła w każdym meczu.

Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki  i medale za grę .

Najlepszy strzelec z 6 golami  -  Jakub Kubiak

Najlepszy pomocnik   -   Jakub Wąsik

Najlepszy obrońca    -      Szymon Majer

Najlepszy zawodnik   -    Paweł Nadolski

          Turnieje piłkarskie kształtują charaktery, uczą współpracy w grupie, integrują się z innymi dziećmi, a przede wszystkim bezpiecznie spędzają czas, bo to ważne w tych trudnych czasach, gdzie na każdym kroku czeka na nich niebezpieczeństwo.

Informacja i zdjęcia: Karolina Pietrzak

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*