Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:19 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
A+ A A-

DIEGOWCY II W GRYFICACH

W  sobotę 10 maja br. o godz. 12:00 na Orliku przy Gimnazjum nr 2 w Gryficach rozegrano kolejną edycję turniejów piłki nożnej rocznika 2003 i młodszych. Do Gryfic przyjechały następujące drużyny: Gryf Kamień Pomorski, Wybrzeże Rewalskie Rewal, Rega Trzebiatów, Polonia Płoty, a gospodarzem była Szkółka Piłkarska ”DIEGO. Podopieczni Wiesława Pietrzaka jako gospodarze pokazali wszystkim zgromadzonym, że nie przez przypadek znani są w powiecie z gry jaką prezentują, bo w pierwszych trzech meczach pokonali przeciwników wysoko.

W pierwszym meczu Diegowcy przy dopingu starszych kolegów i rodziców pokonali Polonię Płoty 5:0, po bramkach 2 Damiana Jaśnikowskiego, 2 Oskara Michalonka i Jakuba Wąsika. Drugi mecz zagraliśmy z Gryfem Kamień Pomorski pokonując go 2:0, po golach Witka Greonwalda i Krzysztofa Hojczyka. Następnie pokonaliśmy Regę Trzebiatów 3:1,  po kapitalnej grze Oskara Michalonka i strzeleniu przez niego klasycznego hat tricka. Ostatni mecz zagraliśmy z Wybrzeżem Rewalskim Rewal i bardzo  chcieliśmy pokonać ich, aby wyprzedzić w klasyfikacji końcowej. Do tego meczu młodzi adepci przygotowywali się specjalnie. Pierwsze minuty to przewaga Rewala, który strzelił nam gola i kontrolował spotkanie. Zawodnicy Szkółki Piłkarskiej „DIEGO”  dążyli do zmiany wyniku, ale trzeba przyznać że młodym chłopcom zabrakło umiejętności, aby pokonać kolegów z nadmorskiej miejscowości.  Przegrana boli, bo to trzecia porażka 1:0 z tym zespołem w turniejach rocznika 2003.

Wszystkie drużyny zostały poczęstowane kiełbaskami z grilla, batonami, ciastkami i napojami. Serdeczne podziękowania składamy rodzicom piłkarzy przy przygotowaniu turnieju.

Szkółka Piłkarska „DIEGO” Gryfice grała w składzie: Jakub Pietrzak, Jakub Dec, Szymon Majer, Jakub Wąsik, Witold Groenwald, Kamil Wojciechowski, Jakub Szram, Mieszko Podsiadłowski, Szymon Lemański, Oskar Michalonek, Krzysztof Hojczyk i Damian Jaśnikowski, Jakub Terpic.

Info, zdjęcia: Karolina Pietrzak

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*