Polish English French German Italian Russian
Dzisiaj jest:25 kwietnia 2017 roku  |  Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl
A+ A A-

HISZPANIA WYGRAŁA MINI MUNDIAL

Dnia 13 czerwca 2014r na Orliku przy Gimnazjum nr 2 rozegrany został turniej piłki nożnej  Mini-MUNDIAL 2014 dla dzieci. Organizatorem turnieju było Gimnazjum nr 2 i Szkółka Piłkarska ”DIEGO”, a przeprowadził go Wiesław Pietrzak, który przedstawił drużynom zasady i regulamin turnieju. Dzieci ze szkół podstawowych wcieliły się w drużyny narodowe państw,  które ich zdaniem powinny wygrać mistrzostwa świata w Brazylii.

Do turnieju zgłosiły się następujące drużyny: Argentyna, Portugalia, Brazylia i Hiszpania, które między sobą walczyły o puchary, medale i statuetki. Ostatnie czwarte miejsce zajęła Brazylia, która rozczarowała  wszystkich zgromadzonych ponieważ był to faworyt turnieju zdaniem wszystkich, którzy widzieli jak grają. Miłą niespodziankę sprawiła Portugalia zajmując trzecie miejsce, była to najmłodsza drużyna, ale swoją ambicją i zaangażowaniem pokonała Brazylie za co dostała od kibiców brawa. Drugie miejsce przypadło Argentynie, która w swoich szeregach miała cztery dziewczyny, które dzielnie walczyły pokazując  wszystkim zgromadzonym ciekawe akcje i to trzeba uznać za niespodziankę mini-mundialu. Pierwsze miejsce przypadło najlepszej drużynie, Hiszpanii, która pokonała wszystkie drużyny pokazując innym drużynom i kibicom, że tylko zgranie i zespołowość daje zwycięstwa.

Ponadto organizator Wiesław Pietrzak nagrodził dziewczyny medalami: Vanesse Muller, Natalie Kowalczyk, Paulinę Starzyńską, Paulinę Szmajdę i Patrycję Kowalczyk, a za I, II i III miejsca drużyny dostały puchary, a wyróżniający  zawodnicy statuetki. Królem strzelców z 8 golami został Damian Kowalczyk, najlepszym zawodnikiem Damian Jaśnikowski, zaś najlepszym pomocnikiem Mieszko Podsiadłowski.

Informacja, zdjęcia: Karolina Pietrzak