Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
A+ A A-

NA ORLIKU GRALI OŚMIOLATKOWIE

18 czerwca, w środę, na orliku przy Gimnazjum nr 2  odbyły się mecze piłki nożnej ośmiolatków i dziesięciolatków pomiędzy gospodarzami Szkółką Piłkarską DIEGO” Gryfice i zaprzyjaźnionym klubem sportowym Polonią Płoty. W tym dniu Orlik przy Gimnazjum tętnił życiem, bo doping rodziców i kibiców słychać było głośno, ponieważ  pierwszy w życiu raz zagrali między sobą ośmiolatkowie z Gryfic i Płotów. Mecze rozgrywane były 2x 15 minut i trzeba przyznać, że dzieci pokazały licznie zgromadzonym rodzicom wielkie zaangażowanie i chęć zwycięstwa. Organizatorem turnieju piłki nożnej była Szkółka Diego, a przeprowadził je Wiesław Pietrzak.

 

Pierwszy mecz zagrali między sobą ośmiolatkowie z Diego oraz Polonii i przy dopingu kibiców pokazali wszystkim zgromadzonym, że jak na pierwszy raz wiedzą co robić z piłką. Gospodarze niesieni dopingiem pokonali kolegów z Płotów 4:1, po golach 2-Miłosza Malczewskiego, Mikołaja Jartyma i Jakuba Bartoszcze . Po meczu drużyny  strzelały  rzuty karne, ale tym razem wygrała Polonia  4:2 .

Drugi mecz zagrali między sobą dziesięciolatkowie i w tym meczu również przy dopingu kibiców Diegowcy  pokanali kolegów z Polonii 2:1, po bramkach Jakuba Szrama i Witka Groenwalda. Tutaj też strzelano rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Szkółki Piłkarskiej „DIEGO”, wygrywając 1:0.

Podsumowując te mecze, można stwierdzić, że dzieci grając miedzy sobą uczą się integracji z kolegami, przeżywają pierwsze zwycięstwa i porażki, a przede wszystkim wszyscy dobrze się bawili.

Wszystkie  dzieci dostały medale, słodycze i pączki ufundowane przez cukiernie państwa Wigurskich, a gospodarze  dostali od Wiesława Pietrzaka  proporczyki z logo  Szkółki  Piłkarskiej   „DIEGO”.

Informacja, zdjęcia:Karolina Pietrzak

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*