Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
A+ A A-

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W LEKKOATLETYCE - TORUŃ 2014

Na stadionie miejskim w Toruniu w dniach 28-30 czerwca 2014 r. rozgrywane były 68 Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce.  W zawodach uczestniczyło ponad 1200 zawodników z 260 klubów sportowych. W tym roku Mistrzostwa Polski stały na bardzo wysokim poziomie, o czym może świadczyć uzyskanie przez wielu zawodników minimum na Mistrzostwa Świata w USA oraz ustanowienie  rekordów Polski.

W Mistrzostwach udział wzięło dwoje zawodników z Klubu Sportowego Chrobry Gryfice: Joanna Przybysz oraz Piotr Pietrak – uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w  Gryficach. Podczas pierwszego dnia zawodów odbyły się eliminacje m.in w rzucie oszczepem oraz biegu na 800m w których startowali Gryficzanie. Joanna rzucając na odległość 36,77 zakwalifikowała się do ścisłego finału, Piotr natomiast w bardzo szybkiej serii na 800m zajął 7 miejsce, co niestety nie wystarczyło aby awansować do finału. W drugim dniu zawodów najciekawszą konkurencją był  finał rzutu oszczepem dziewcząt, w którym Marcelina Witek (SKLA Słupsk) wynikiem 57.31 ustanowiła nowy rekord Polski! W tym samym konkursie Joanna Przybysz poprawiła wynik z eliminacji o ponad metr, co dało jej w ostatecznej klasyfikacji 11 pozycję. W ostatnim dniu zawodów odbył się finał biegu na 1500 m, w którym wystartował Piotr Pietrak. Bieg był prowadzony w zmiennym tempie i rozstrzygał się długim finiszem, który znakomicie wytrzymał nasz zawodnik dobiegając na 7 pozycji z nowym rekordem życiowym 4.03,91 poprawionym o blisko 5 sek. Piotr rozwija swój talent biegowy od 1,5 roku temu pod okiem trenera Łukasza Przybysza.

Wyjazd do Torunia został pokryty z dotacji Urzędu Miejskiego Gminy Gryfice dla Klubu Sportowego Chrobry Gryfice. Gratulujemy osiągniętych wyników!

 

 

 

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*