Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
A+ A A-

BRAZYLIA WYGRAŁA MINI MUNDIAL 2014

Dnia 2 lipca 2014r na Orliku przy Gimnazjum nr 2 rozegrany został turniej piłki nożnej Mini-MUNDIAL 2014 dla dzieci. Organizatorem turnieju było Gimnazjum nr 2 i Szkółka Piłkarska „DIEGO”, a turniej przeprowadził Wiesław Pietrzak, który przedstawił drużynom zasady i regulamin turnieju. Grano każdy z każdym po 17 minut. Dzieci ze szkół podstawowych ponownie wcieliły się w drużyny narodowe państw, które ich zdaniem powinny znaleźć się w czwórce i wygrać mistrzostwa świata w Brazylii. Do turnieju zgłosiły się następujące drużyny: Argentyna, Brazylia, Niemcy i Francja  które między sobą walczyły o puchary ufundowane przez prezesa SIS „UŚMIECH".

Czwarte miejsce zajęła Francja która w tym dniu nic ciekawego nie zaprezentowała kibicom, tylko kłótnie między sobą. Trzecie miejsce zajęli Niemcy faworyci mini-mundialu ale w bezpośrednim pojedynku przegrali z Argęntyną 4:1 i ten wysoki wynik przekreślił ich szansę. W  wielkim finale spotkały się Brazylia i Argentyna, którzy pokazali kibicom i innym drużynom zgranie, zaangażowanie i emocje do ostatniego gwizdka sędziego Wiesława Pietrzaka. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 3:3 i zgodnie z regulaminem drużyny strzelały rzuty karne,  które lepiej strzelała Brazylia 3:2.

Podsumowując ten turniej trzeba stwierdzić, że dzieci które wcieliły się w drużyny narodowe trafnie wytypowały trzy z nich i jesteśmy ciekawi czy taki będzie finał prawdziwych mistrzostw. Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały od organizatorów puchary.

W piątek 11 lipca br. zostanie rozegrany ostatni turniej piłki nożnej mini-mundial 2014 szkół podstawowych.

 

WYNIKI:

Brazylia -€“ Francja        6:0

Argentyna  -  Niemcy  4:1

Brazylia  - Niemcy      2:0

Argentyna - Francja    6:2

Niemcy -€“ Francja         4:2

Argentyna - Brazylia  3:3

 

Info, zdjęcia: Karolina Pietrzak

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*