Polish English French German Italian Russian
Dzisiaj jest:26 czerwca 2017 roku  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
A+ A A-

W FINALE NIEMCY POKONAŁY ARGENTYNĘ

W piątek 11 lipca zakończył się ostatni turniej piłki nożnej dla dzieci Mini- mundial 2014 ,który  przeszedł do historii. Organizatorem wszystkich turniejów było Gimnazjum nr 2 i Urząd Miasta Gryfice a przeprowadził je i sędziował Wiesław Pietrzak. Puchary, statuetki i medale wyróżniającym zawodnikom ufundował SIS „Uśmiech” – Szkółka Piłkarska „DIEGO”.

W wielkim gryfickim finale spotkały się następujące drużyny: Brazylia, Holandia , Argentyna i Niemcy faworyt turnieju uważany przez wszystkich zgromadzonych. Faworyzowane Niemcy pokonali wszystkie drużyny wysoko pokazując wszystkim dobre zgranie, zaangażowanie  i chęć zwycięstwa. Pierwszy mecz pokonali   Brazylią 4:0, Holandię 6:0 aby w wielkim finale pokonać Argentynę 4:2 i wygrać puchar. Drugie miejsce przypadło Argentynie która pokazała fajne akcje ale to było za mało na Niemcy. Trzecie miejsce przypadło  Brazylii która w bezpośrednim pojedynku o trzecie miejsce zremisowała z Holandią ale więcej strzeliła goli i to wystarczyło do zwycięstwa. Ostatnie miejsce zajęli Holendrzy którzy w te piątkowe popołudnie nic ciekawego nie grali.

Podsumowując ten turniej można stwierdzić że dzieci wcielając się w  drużyny narodowe trafnie wytypowały wygranych z jednym wyjątkiem Brazylię , która w prawdziwych mistrzostwach zajęła czwarte miejsce a na naszym turnieju trzecie. Dzieci zostały poczęstowane napojami, batonami i lizakami i uśmiechnięte poszły do domów.

Organizator Wiesław Pietrzak informuję ,że na orliku przy Gimnazjum nr 2 odbywają się turnieje Getbola i siatkonogi na które zapraszamy wszystkie dzieci szkół podstawowych pragnące  rywalizacji i miłego spędzenia czasu.

Informacja, zdjęcia: Karolina Pietrzak