Gmina Gryfice

SPOTKANIE OPŁATKOWE 2025 CZŁONKÓW KOŁA nr24 ZŻ WP

Ocena 0/5

   W dniu 19 grudnia 2025r. w restauracji „Polskie Smaki,” z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2026 odbyło się uroczyste spotkanie 

„Wigilijno-opłatkowe członków Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Organizatorem spotkania był Zarząd i Komisję Socjalno-zdrowotna Koła. 

Uczestnikami spotkania byli członkowie Koła nr 24 ZŻ WP i zaproszeni goście. W śród zaproszonych gości byli przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP w składzie : vice Prezes Zarządu kpt. w st. spocz. Wiesław WEŁNICKI sekretarz Zarządu mjr w st. spocz. Jan NIZOWICZ, w śród zaproszonych byli również Ks. Prałat dr Andrzej STECKIEWICZ, oraz Dyrektor Szkoły podstawowej nr 3 Pani mgr Izabela DURBAJŁO. 

            Spotkanie otworzył prezes Zarządu Koła nr 24 ZŻ WP płk w st. spocz. Krzysztof TOKARCZYK, który , serdecznie powitał zaproszonych gości i licznie przybyłych członków Koła oraz złożył im najmilsze świąteczno-noworoczne życzenia.

Następnie st. chor. sztab. Romuald PODMOKŁY zarecytował wiersz Kajetana KRASZEWSKIEGO pt. „Z OPŁADKIEM”, po którym, Maria CHYLA , Romuald PODMOKŁY i Alfred SZYMAŃSKI zaśpiewali pieśń „ A nadzieja znów wstąpi w nas……..”

Następnie Prezes Krzysztof TOKARCZYK omówił osiągnięcia członków Koła w działalności organizacyjnej, społecznej, socjalno- zdrowotnej i w zawodach strzeleckich.

Następnie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych w bieżącym roku członków Koła, mjr w st. spocz. Włodzimierza DYCZKOWSKIEGO i chor. w st. spocz. Jana WÓJCIKA.

   Po okolicznościowym przemówieniu prezesa, nastąpiło wręczenie wyróżnień, aktywnym i zasłużonym członkom Koła za ich działalność społeczno-popularyzatorską na rzecz Związku Żołnierzy WP. : 


KRZYŻEM WIELKIM ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO  

 1. st. chor. szt. Romuald PODMOKŁY 

 2. st. chor. szt. Jerzy DĄBROWSKI   

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO

 1. ppłk. Grzegorz WALCZAK     

ZŁOTYM KRZYŻEM  Z GWIAZDĄ "ZA ZASŁUGI DLA ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WP

st. chor. szt. Ryszard KARACZYN
st. chor. szt. Tadeusz KLATKA

ZŁOTYM KRZYŻEM "ZA ZASŁUGI DLA ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WP"

 1. Pani Maria CHYLA                

    2. mł. chor. Paweł WIECZOREK  

SREBRNY MEDAL  "ZA  WYBITNE ZASŁUGI DLA ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WP"

1.    Pani Izabela DURŁAJBO            

    2.    płk Krzysztof TOKARCZK            

    3.    mł. chor. Sławomir ZALEWSKI    

    4.    mjr   Zbigniew ŻOŁNA                 

    5.    st. chor. szt. Ryszard KARACZYN 

    6.    st. chor. Paweł WIECZOREK       

ODZNAKĄ HONOROWĄ "ZA ZASŁUGI DLA ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WP"  

 1. ppłk Sławoj WIESETEK                

 2. st. chor. szt. Leszek WOJTASIAK    

Na wniosek Zarządu Koła Nr 24 Prezydium Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Warszawie wyróżniło :   

MEDALEM 40 - LECIA ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO

 1.    Pani Irena KOZIOŁ        

MEDALEM 45 - LECIA ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO

1. Pani Halina ADAMSKA   

2. mjr Jerzy JACKIEWICZ                       

3. st. chor. szt. Eugeniusz JASZCZUK            
4. mjr Janusz JURECZKO                        
5. st. chor. szt. Ryszard KARACZYN       

6. st. chor. szt. Karol KOPCEWICZ         
7. kpt. Stanisław KOZIOŁ                                
8. st. chor. szt. Aleksander MATUSIAK             
9. mł. chor. Zbigniew OLECHNOWICZ         
10. mł. chor. Władysław SIEMASZKO            
11. st. chor. szt. Eugeniusz SUTENIEC          
12. płk Krzysztof TOKARCZYK                       
13. mjr Zbigniew ŻOŁNA   ;                             

Ks. Prałat dr Andrzej STECKIEWICZ ,wygłosił Słowo Boże, które nawiązywało do Narodzenia Pańskiego oraz poświęcił Opłatki  Po czym wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie wzajemnie życzenia świąteczno-noworoczne i zasiedli do stołu,  aby w typowo w rodzinnej atmosferze przystąpić do konsumpcji podawanych wigilijnych potraw. Na świątecznym stole nie zabrakło tradycyjnych posiłków, charakterystycznych dla świąt Bożego Narodzenia, jak barszcz z uszkami, smażone ryby , pierogi z grzybami i kapustą oraz zimne i ciepłe napoje a także  owoce. Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez Zarząd Koła, przebiegało w ciepłej i miłej koleżeńskiej atmosferze oraz w świątecznym nastroju. 

Wszyscy zebrani byli zadowoleni, że mogli się spotkać w koleżeńskim gremium i powspominać dawne czasy służby wojskowej,  którą spędzili w gryfickich jednostkach oraz porozmawiać o planach na następne lata.     

Galeria zdjęć

SpOpłat2025-19 SpOpłat2025-20 SpOpłat2025-31 SpOpłat2025-32 SpOpłat2025-38 SpOpłat2025-40 SpOpłat2025-41 SpOpłat2025-42 SpOpłat2025-44 SoOpłat2025 -41 Sp.Opłat.2025-1 Sp.Opłat.2025-5 Sp.Opłat.2025-6 Sp.Opłat.2025-7 Sp.Opłat.2025-8 Sp.Opłat2025-3 SpOpłat2025-7 SpOpłat2025-12 SpOpłat2025-14 SpOpłat2025-15
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)