Gmina Gryfice

Uroczyste obchody Gminno-Powiatowego Święta Plonów w Gryficach

Ocena 0/5

Dzisiejszego popołudnia, 10 września br. odbyło się huczne biesiadowanie z okazji Gminno-Powiatowego Święta Plonów w Gryficach.

Wydarzenie rozpoczęto od uroczystej mszy świętej w intencji rolników w kościele pw. WNMP w Gryficach, podczas której poświęcono dary oraz piękne wieńce i kosze dożynkowe. Następnie, uczestnicy dożynek przeszli razem w barwnym korowodzie przez ulice miasta ku błoniom w Parku Miejskim, gdzie Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł wraz ze Starostą Powiatu Gryfickiego Ryszardem Chmielowiczem, ogłosili oficjalne rozpoczęcie obchodów. Podczas ceremonii wieńcowej włodarze Gminy Gryfice i Powiatu Gryfickiego przekazali odznaczenia, dyplomy i nagrody dla wyróżnionych osób za ich szczególne osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa i rozwoju wsi.

We wspólnym biesiadowaniu wzięli udział m.in.: poseł na Sejm IX kadencji Artur Łącki, poseł nas Sejm IX kadencji Jarosław Rzepa, delegacje z miast partnerskich Gminy Gryfice – Otmuchowa, Gryfowa Śląskiego oraz Güstrow,  delegacja z Powiatu Karkonoskiego, włodarze Gminy Gryfice i Powiatu Gryfickiego, radni Gminy Gryfice i Powiatu Gryfickiego, a także zaproszeni goście.

Ponadto, na uczestników wielkiego biesiadowania czekały wspaniałe dania wykonane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, stoiska z lokalnymi wyrobami rzemieślniczymi, dmuchańce i zabawy dla najmłodszych, niesamowite występy artystyczne, a także koncerty w wykonaniu Kapeli „Pieczarki,  Andrzeja Cierniewskiego z muzykami oraz gwiazdy wieczoru, czyli Pawła Stasiaka z zespołem Papa D.

Zapraszamy do fotorelacji!

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności