Gmina Gryfice

Gmina Gryfice stawia na odnawialne źródła energii – powstanie spółdzielnia energetyczna!

Ocena 0/5

W dniu 9 kwietnia 2025 r. Burmistrz Gminy Gryfice zawarł umowę z firmą ENERGYNAT Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Kościuszki 40A w Markach na:

Przygotowanie niezbędnej dokumentacji oraz pomoc organizacyjną w celu utworzenia (rejestracji) i działania spółdzielni energetycznej w Gminie Gryfice, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym:

  • ustawą z dnia 16 września 1982 r. – Prawo spółdzielcze,
  • ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. – o odnawialnych źródłach energii,
  • ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne.


Wartość umowy wynosi 36 900,00 zł brutto.

Celem projektu jest rozwój lokalnej energetyki rozproszonej opartej na odnawialnych źródłach energii, co pozwoli mieszkańcom Gminy Gryfice na:

  • większą niezależność energetyczną,
  • obniżenie kosztów zużycia energii,
  • aktywny udział w zielonej transformacji.


Działania te wpisują się w politykę zrównoważonego rozwoju Gminy i odpowiadają na rosnące potrzeby związane z ochroną środowiska oraz przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności