Gmina Gryfice

UR0CZYSTE SPOTKANIE WIGILIJNO 0PŁATKOWE KOMBATANTÓW RP I BWP

Ocena 0/5

W dniu 15.12,2022r  w kawiarni Gryfickiego Domu Kultury odbyło się uroczyste spotkanie wigilijno opłatkowe członków organizacji pozarządowych Miejsko Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i BWP oraz  Gryfickiego Koła Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę.

         Organizatorem spotkania był Zarząd Koła Kombatantów RP i BWP. W spotkaniu wzięli udział członkowie Miejsko Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i BWP, członkowie Gryfickiego Koła Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę oraz przedstawiciele starostwa powiatowego  i gminy Gryfice i zaproszeni goście.

         Zebranych przywitał prezes Zarządu Koła MiG ZKRP i BWP Romuald Podmokły pięknym wierszem Kajetana Kraszewskiego „Z opłatkiem” oraz w serdecznych słowach powitał przybyłych na spotkanie członków organizacji i zaproszonych gości, w tym między innymi:

  • Ks. Andrzeja Steczkiewicza – proboszcza parafii pw. NSPJ;
  • Helenę Kudełko – Pełnomocnika Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez II Rzeszę; 
  • Milenę Kopytiuk – Dyrektora Powiatowego Centrum Sportu R i P w Gryficach;
  • Henryka Chmiela – Głównego specjalistę ds. kultury i sportu;
  • Teresę Domagalską – Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Gryficach;
  • Jolantę Mazurek – skarbnika gminy;
  • Różę Szuster – Dyrektora Gryfickiego Domu KulturyDK;
  • Annę Tchworowską – Przewodniczącą Związku Emerytów i Rencistów;
  • Zofię Pawlik –Prezesa Polskiego Związku Niewidomych w Gryficach;
  • Henryka Kwocza – Przewodniczącego Koła nr 35 ZŻ WP;
  • Krzysztofa Boguszewicza – Komendanta Powiatowej Policji;
  • Andrzeja Gołdyna – Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej;
  • Krzysztofa Tokarczyka, Marię Chyla, Mieczysława Marcinkowskiego i  Tadeusza Klatkę – przedstawicieli Koła nr 24 ZŻ WP.

          Część liturgiczną spotkania poprowadził, ks. Proboszcz Andrzej Steckiewicz, Który po odczytaniu słów Ewangelii według Św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa, pobłogosławił opłatki znajdujące się na stołach oraz złożył zebranym życzenia spokojnych, radosnych, bez trosk, świąt Bożego Narodzenia, rodzinnej atmosfery przy wigilijnych stołach oraz spełnienia marzeń i planów życiowych w Nowym 2023 Roku.

           Po okolicznościowych wystąpieniach i życzeniach świąteczno-noworocznych wygłoszonych przez gości nastąpiło tradycyjne przełamanie się opłatkiem oraz złożenie  sobie wzajemnych, serdecznych życzeń zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Następnie wszyscy zasiedli do stołów aby przy wigilijnym stole spędzić ostatnie tegoroczne spotkanie.

          Część artystyczną wypełnił wspaniały koncert  okolicznościowych kolęd  i pieśni  w wykonaniu przez „Chóru Viola” pod dyrekcją Pawła Antosiaka. 

          Spotkanie wigilijno -opłatkowe zakończyło w niezwykle sympatycznej i naprawdę rodzinnej atmosferze. Do siego roku.

(MIECZMAR)

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)